خانه هوشمند بِهَشت

خانه هوشمند بِهَشت

مجتمع مسکونی 8 طبقه، 2100 متر مربع زیربنا، 8 واحد مسکونی واقع در خیابان ولنجک

کارفرما : شرکت طراحی معماری کندو

آرشیتکت : آقای مهندس کاشانی مدنی

مشاور تاسیسات : آقای مهندس کاشانی مدنی

خانه هوشمند

 •  کنترل هوشمند سیستم روشنایی با استفاده از سنسور هوشمند حرکتی ، کلیدهای هوشمند لمسی و عملگرهای هوشمند رله و عملگر هوشمند دیمر ( راهکار بیسیک خانه هوشمند )
 •  کنترل هوشمند سیستم سرمایش و گرمایش با استفاده از ترموستات های هوشمند لمسی
 • کنترل پرده های برقی جهت حفظ حریم خصوصی در اتاقها و سالنها و کنترل ورود نور طبیعی بیشتر از حد مشخص شده در نرم افزار هوشمند سازی ETS
 • کنترل و مانیتورینگ پارامترهای مختلف ساختمان هوشمند از طریق اپلیکیشن موبایل و پنل های لمسی
 • تمامی تجهیزات استفاده شده در خانه هوشمند بِهَشت  از برند ایتالیایی گویس GEWISS تامین شده و تحت پروتکل استاندارد KNX فعالیت کرده و با نرم افزار خانه هوشمند ETS برنامه نویسی می شوند.

خانه هوشمند بِهَشت خانه هوشمند خانه هوشمند بِهَشت                  225x300

خانه هوشمند خانه هوشمند بِهَشت p b8 02
خانه هوشمند خانه هوشمند بِهَشت p b8 03
خانه هوشمند خانه هوشمند بِهَشت p b8 05
خانه هوشمند خانه هوشمند بِهَشت p b8 07

پروژه خانه هوشمند بِهَشت ، در چهار فاز مختلف در شرکت دلهام تابش کلید خورد.

فاز اول شامل دریافت ایده های کارفرمای محترم و نقش دادن به کانسپت اولیه از مفهوم خانه هوشمند بود

، (ساختمان هوشمند و یا خانه هوشمند مدت هاست که در بین مهندسین و معماران محترم جای خود را باز کرده است، اما نظرات و انتظارات هر کارفرما از یک خانه هوشمند قابل ملاحظه است)

در نگاه کلی در کنار امکاناتی که در ساختمان هوشمند قابل حصول می باشد، کنترل سیستم روشنایی هوشمند اولین خواسته کارفرمایان محترم می باشد و بعد از آن سیستم های تهویه مطبوع ساختمان هوشمند و انجام زیر ساخت مناسب برای بسط دادن به فنآوریهای روز در زمینه ساختمان هوشمند حتماٌ باید در نظر گرفته شود.

فاز دوم پروژه دریافت اطلاعات فنی و نقشه ها و تغییرات مورد نیاز جهت رسیدن به اهداف بالا و نظارت متداوم بر اجرای درست و آینده نگرانه زیر ساخت های این پروژه خانه هوشمند بود.

فاز سوم پروژه همزمان با اتمام کارهای سازه ای پروژه و به اصطلاح ظریف کاری پروژه شروع شد که برای تیم مهندسی شرکت دلهام تابش زمان نصب تجهیزات هوشمندسازی ساختمان فرا سیده بود. تجهیزات هوشمند سازی خانه هوشمند بِهَشت همگی از برند ایتالیایی گویس GEWISS تامین شده و تمامی این تجهیزات تحت پروتکل استاندارد KNX با یکدیگر ارتباط داشته و با نرم افزار مخصوص خانه هوشمند ETS برنامه نویسی شده و سناریو های خاص خانه هوشمند در آن خلق می شود.

فاز چهارم پروژه خانه هوشمند بِهَشت، فاز تحویل و آموزش سیستم هوشمند به کارفرمایان محترم و اپراتورهای معرفی شده به این شرکت بود که همراه با جلسات آموزشی و تحویل مدارک فنی ازبیلت شده و دفترچه های آموزشی به زبان فارسی و مختص همین پروژه ( راهنمای کامل کاربردی راهکارهای ارایه شده در خانه هوشمند) می باشد.

( انجمن بین المللی KNX، طراحی و اجرای سیستم هوشمند اداری نوبخت ، یکی دیگر از پروژه های شرکت  دلهام تابش، به عنوان برترین پروژه هوشمندسازی در قاره آسیا در سال 2020 انتخاب کرده است.)